SEO ile daha iyi ve kazançlı bir E-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz.

SEO ile beraber E-ticaret siteleriniz arama motorlarına daha uygun bir hale gelir. Siteleriniz aynı zamanda sitenizi alışveriş yapmak için ziyaretçiler içinde uygun bir pozisyon oluşturmaktadır. Sitelerinizin alt yapısında bulunan kodlamalarda, sitelerinizin SEO ve yükselişlerinde büyük bir etkendir. SEOoptimizasyonundan anlayan bir kişi siteniz üzerinde yapacağı geniş kapsamlı çalışmalarla web sayfanızı arama motorlarına uygun bir şekilde düzenlemeleriniz özenle sağlar.

SEO sitenizin tıklanma oranlarını arttırmakla beraber E-ticaret sayfalarınızdan ciddi gelirler sağlamınıza neden olur.

Düzenli ve sağlıklı bir SEO çalışmasıyla, sitenizi arama motorlarında il sıralara çıkarabilir ve sitenizin hızla tıklanmalarla yükselmesine sebep olmaktadır .Doğal olarak bu yapılan çalışmalar sizlere müşteri ve maddi kazanç olarak geri dönecektir. SEO sadece site içerisindeki meta tagları(title ve description) düzenleme veya ekleme değildir.SEOkonusunda uzman olan kişiler için arama motorlarında sıralamanın önemi yoktur, size sıralamayla ilgili bir garanti vermezler.

SEO’ da sağlıklı çalışmalarda sitenizin fark edilmesini sağlar.

Size ait domain eğer ki jenerik bir domainse, arama motorlarında E-ticaret yazılınca ilk sayfada veya sıralamalarda çıkmanız doğaldır. Örneğin, eticaret.com gibi bir domain sıralamada ilk sıralarda yer alabilmektedir. Domaininizin jenerik olması, domain ismi içerisinde E-ticaret kelimesi var diye sıralamanızın yükselmesi SEO değildir. SEO birçok anahtar kelimeler ve reklamlar sayesinde gelen tıklamalarla sitenizin arama motorlarının ilk sıralarında yer almanızı sağlayan çalışmalardır.Gerçek SEO çalışmaları, sattığınız ürüne ve yapılan aktivitelere göre sitenizin arama motorları sıralamalarında yer almasını sağlamaktır.

SEO Çalışmaları siteniz üzerinde alışverişleri artırır.

E-ticaret sitenizde SEO yapan kişi site üzerinde yapılan alışverişleri en az site sahibi kadar takip etmelidir. SEO yapan kişi projeye dahil olmalıdır ki olumlu sonuçlar alabilmesi için.SEO’nun amacı sitenin sıralamasını yükseltmek ve satış yaptırmaktır.

SEO ile hedeflenen ziyaretçi sayısına ulaşabilirsiniz.

Sitenizin gelişimi için çok tıklanma almakta iyi bir durum değildir. Bir kişinin 3 saniye sitenize girip çıkması olumlu bir etken değildir. Aynı zamanda her site ve proje için farklı bir SEO çalışması yapılmalıdır.