Google’nin panda ve penguin algoritmasında sıklıkla inceleme yapıp netice sonucunda verdiği algoritma cezası manuel spam işlemi konusunda bilmeniz gereken detaylı açıklamaları makalemize eklemiş bulunuyoruz. Özellikle, internet aleminde site açıp kısa yoldan amacına ulaşmayı hedefleyen adayların okuması gerektiği bir konudur. Kulaktan duyma sözlerle heveslenip web sayfası açmak hüsranla sonuçlanabiliyor. Peki neden?

1) Google hiç bir şekilde sağdan, soldan alacağınız içerikle yükselmenize izin vermiyor.

2) Google botları daima içerikle index’lenmiş konuların yoklamasını yapıyor.

3) Yapılan yoklama içerisinde incelemeye alınan sitelerin içeriği muhakkak değerlendiriyor.

Bahsi geçen 3 husus’dan sonra özgünlüğe ait hiç bir emeğinizin olmadığını, bu içeriklerle bu sitenin dizinde yer almaması gerektiğini google size manuel spam işlemi olarak gönderiyor.

Google Manuel Spam Ne Amaçla Kullanılıyor? Google’nin Neden Böyle Bir Cezası Mevcut?

Google her zaman sektörel sonuçlarda birbirinden farklı olan siteleri sayfa üzerinde rekabet ettiriyor. Bu kelimeden anlayacağınız; Google her zaman kaliteli içeriğe sahip olan siteye değer veriyor şeklinde olmalıdır. Manuel spam işleminden uzak durmak adına ve ilgili sektörel sonuçlarda ciddi anlamda verim kazanabilmek adına yapmanız gereken gerçekten emek veriyor olmanızdır. Gerisi, google insafiyetinde olacaktır. Spamla mücadele eden sağdan, soldan içerikleri kopyala yapıştır yaparak siteden ümit bekleyen, her akşam sıralama sonuçlarına bakıp bunu analiz edip not alan adaylar zamanını yazık etmesinler. Muhakkak açacağınız sitede özgünlüğe, bağımsızlığa önem verin. Tasarımın çok güzel olması mühim değil. Unutmayın ki herşeyden önemli olan alt yapı ve kullanışlı olmasıdır.

Manuel Spam İşleminden Kurtulabilirmiyim? Sitem Eski Konuma Gelirmi?

Manuel spam işlemine takılmış olan bir domain daima kara listede’dir. Engin bilginiz ne kadar çok olursa, olsun tecrübeniz doğrultusunda yapacağınız işlemler doğrultusunda kesinlikle eski yerinizi alamazsınız. Manuel spam işlemine yakalanan sitenin durumu itibarı bozuk sabıkalı gibidir. Bir sicilin düzelme şansı yok ise bu domainin düzelme şansıda aynı şekilde yoktur. Yukarıda manuel spam’daki önemleri incelediğinizde, gerçekten yapmanız gereken işlemlerin ne olduğunu anlamış olacaksınız.

İçeriklerimin Hepsi Özgün Fakat Manuel Spam Uyarısı Aldım Ne Yapmam Gerekir?

Nadiren görünen %100 özgün içeriğe sahip olan sitelerde’de aynı problem yaşanıyor. Bunun çoğunlukla sebebi anti seo’dan kaynaklıdır. Anti SEO ile alakalı araştırmanızı sitemizin en üst kısmında yer alan ARA butonu üzerinden yapabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse Anti-SEO amacı farklı insanlar tarafından sitenize zarar vermeye yönelik yapılan işlemlerden kaynaklıdır. Dolaylı olarak zarar gören sitenizin manuel spam işlemine takılmasıda doğal olarak görülmektedir. Google tarafından gelen manuel spam uyarısını doğal karşılamak ve bunu bir uyarı olarak görmek gerekecektir. Anti-SEO’dan kurtulmak için ilgili makalelerimizi okumanızı tavsiye ederiz.