İngilizcede tabir edecek olursak ‘Link Dönüşümü’ anlamına gelmektedir. Bu kelimenin anlamı web siteleriniz için bulunmayacak bir nimetin ve fırsatın kısaltılmasıdır. Linkwheel yaptığınızda belli bir süre sonra web sayfanızı Google başta olmak üzere tüm arama motorlarının gözdesi haline getirebilirsiniz. Bunun nedeni ise likwheel yapmanın tek ve en büyük amacı, backlink yapısını kuvvetlendirerek web sayfamızın yapısını güçlendirmektir. Backlink en doğal yollardan web sitenize birçok yarar ve fayda sağlayacaktır.

Pekilik wheel stratejisi nasıl yapılmalı? Püf Noktaları Nelerdir? Likwhell in SEO üzerindeki etkisi nedir?

Bu konuyla bilgili olarak, gerekli merak ettiklerinize cevap olacak konuları açıklığa kavuşturalım. Linkwhell stratejisinin en önemli ve en etkili kaynağı ‘bloglardır’. Bunun nedeni, ise bir blogda paylaşılan linkler, makaleler, tanıtım yazıları gibi kavramlar o bloğun diğer bloglardan 2 adım önde başlaması demektir. Bu işlemleri sürekli ve düzenli sıklıklarda yaptığınızda doğal olarak Google sizi yani sitenizi benimseyerek, sıralamanızın yükselmesine olanak sağlayacaktır. Ücretsiz olarak oluşturabileceğiniz birçok blog sitenizin SEO açısından ileriye dönük olumlu yönden etkilenmesine neden olacaktır.

Blog sitelerinizi hazırladınız, yapmanız gereken paylaşacağınız içerik ve makalelerde link döngüsünün düzenli olarak sağlanması için her yazıda link çıkışı vermeniz web sayfanızın yükselmesi ve SEO açısından olumlu bir etkendir. Link çıkışı yaptığınız bloglarda paylaştığınız içeriklerdeki link çıkışlarını, aşama aşama Ana siteye yönlendirmelisiniz, önemli etkenlerden birtanesidir.

Bunun sayesinde Ana sitemizi yükselişi için olumlu bir etken olacaktır. Tabi bu işlemleri yalnız yapmak SEO olarak adlandırılmamalıdır. SEO kavramı tamamen farklıdır, SEO içerisinde de link çıkışları ve backlink işlemleri yapılmaktadır. Ama sadece backlink SEO değildir.Günde azda olsa özgün makale paylaşımları faydalı olacaktır. Linkwhel işlemini ücretsiz bloglardan veya değerleri yüksek olan sitelerden ücret karşılığı da link verebilir, sitenizin hızlı bir şekilde hit ve backlink kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Web sayfanızın gerçekten gelişmesini, arama motorlarında güzel yerlere gelmesini, hit kazanarak reklamlardan para kazanmak istiyorsanız eğer ki web sayfanıza profesyonel bir SEO elemanıyla bu işlemleri yaptırabilirsiniz. Sadece backlink değil aynı zamanda sitenizin hit yükselme konusunda da işlem yaptırabilirsiniz.