Yeni oluşturacağınız bir web sitenin sektör analizi ve seo planlamasını mutlaka yapmalısınız. Düzensiz ve plansız yapılan bütün işler düzgün ilerlemeyecek, pek fazla yol kat edemeyeceksiniz. Sektörünüz ne olursa olsun, ilk yapmanız gereken işlem rakip sitelerin analizini yapmak olmalıdır. Böylelikle sektörünüz ile alakalı eksikleri görecek kendi sitenizde bu eksikleri gidereceksiniz. Rakip sitelerin hangi anahtar kelimelere çalışmalar yaptığını, hangi anahtar kelimelere çalışmadığının analizlerini çıkartmak sizin yararınıza olacaktır.

Sitenizi açmadan önce mutlaka bir yol planı çizerek o plana uygun şekilde ilerlemelisiniz. Böylelikle bir amaç uğruna çabalamış ve hırslanmış olacaksınız. Rakip site analizi seo bakımından oldukça fazla önemli bir faktördür. Sitenizi oluşturmadan önce o sektör hakkında yeterli bir bilgiye sahip olup neler yapmanız gerektiğiniz hakkında fikriniz olması, düzenli bir yol izlemenize sebep olacaktır. Böylelikle kaliteli ve sağlam bir web sitesine sahip olacaksınız.

Seo planlaması yaparak siteniz belirli bir seviyeye geldikten sonra google gözünde değerini artımak adına çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Bu planlama için sitenizi oluşturmadan önce mutlaka bir çizelge (yol) oluşturmalısınız. Hangi anahtar kelimelerin yoğunlu var, hangi kelimelerde çıkmanız zor, arama hacimleri gibi özellikleri incelediğiniz takdirde siteniz için yapmanız gereken planlar oluşturacak ve kaliteli bir yol izlemiş olacaksınız.

Yeni açmış olduğunuz siteye en büyük etki iç seo ayarlarıdır. Bu ayarlar ilk baş kullanmış olduğunuz yazılımın kodlarını içermektedir. Temiz ve sade bir kod yapısına sahip olan siteler google botları tarafından daha çok sevilmekte olup daha fazla değerli bir konuma gelmektedir. Yazılımınız kesinlikle kod yoğunluğundan kaçmalı, olabildiğince sade ve temiz kodlar kullanmalıdır.

Siteniz belirli bir aşamaya geldikten sonra dış seo olarak adlandırılan ve seo danışmanlarının uygulamış olduğu çeşitli backlink çalışmaları yaparak google’daki değerinizi artırabilirsiniz. Dış seo’daki en büyük etken kaliteli ve özgün çalışmaktır. Program ile yapılmış olan çalışmaların sonuçları sitenize kötü cezalandırmalara sebep olabilmektedir. Bu yüzden çalışmalarınızı doğal ve el ile yapılmasına dikkat etmelisiniz. Sitemizde kaliteli ve sağlam backlink kazanmanız için gerekli olan birçok tanıtım makaleleri bulunmaktadır. Bunları inceleyerek sitenize sağlam ve kaliteli backlink kazanabilirsiniz.