Son zamanların gözdesi haline gelen sosyal medya günümüzde büyük katkılar sağlamaya devam etmekte. Bu büyük farkı hisseden google’de artık seo konusunda sosyal medya’yı ön planda tutmaya başlamakta. Sitenizdeki kalite ve hit oranını artıkmak adına yapılan sosyal medya destekleri seo bakımından büyük önem taşımakta.

Siteniz adına açmış olduğunuz sosyal medya hesaplarını düzenli ve kullanıcıları sıkmayacak şekilde yapmış olduğunuz paylaşımlar sitenizin kalitesini artırmakla beraber popülaritesini de artıracaktır. Sitenizde paylaşmış olduğunuz konuların linkli ve resimli bir şekilde sosyal medyada paylaşılması ve yorumlanması google’ın gözünde değerli bir içerik olarak görünmekte. Buna dayanarak sitenizi sıralamalarda ve google pr değerinde değişiklik yapmasına imkân sağlamaktadır.

Sosyal medya hesaplarında siteniz de paylaşım yapılan konuların linkli bir hali paylaşılıp ve yorumlanır ise google bu içeriği kaliteli ve kullanıcıların işine yarar bir içerik olarak benimsemektedir. Böyle bir durumda google’un gözünde değerli ve önem teşkil etmiş olacaksınız.

Sosyal Medya Paylaşımları Nasıl Yapılmalıdır?

Sitenizde yayımlanan her konunun mutlaka düzenli ve özen göstererek sosyal medya hesaplarında paylaşılması içeriğin kalitesini artırmakta. Fakat paylaşım yapılır iken mutlaka sosyal medya üzerinden kullanıcılara sorular sorulması ve yorum yapmasına olanak verilmelidir. Google son güncellemeden sonra sosyal medyanın önemini yüksek derece artırmış bulunmakta.

Sosyal Medya Neden Bu Kadar Önemli?

Sosyal medya günümüzün vazgeçilmezleri arasındadır. 7 yaşından 70 yaşına herkesin kullandığı ve tutkusu halinde gelmiş olduğu sosyal medya siteleri mevcut. Hal böyle olunca sitenizin popülaritesini ve kullanıcı kitlesini artırmak adına sosyal medyanın değeri oldukça artmıştır. Düzenli ve özen göstererek sosyal medyaların kullanılması seo bakımından yüksek önem taşımaktadır. Çoğu kurumsal firmanın seo danışmanları, düzenli bir şekilde sosyal medya’da paylaşımlar yaparak sitelerinin değerini artırmaya çalışmakta.

Sosyal Medya Bize Ne kazandırır?

Sosyal medya, sitenizin popülaritesinde büyük etkiler katmakta. Yüksek beğeniye sahip olan bir hesapta siteniz ile alakalı bir paylaşım yapılması ve yorumlanması sitenize organik hit getirebilir, bu olayın düzenli bir şekilde yapılması sonucu sitenizin google gözündeki önem artar ve değerli bir site haline gelir.

Çoğu kurumsal firma bünyesi altında mutlaka bir sosyal medya uzmanı çalıştırmakta, çünkü sosyal medya kurumsal seo bakımından büyük ve önemli bir yere sahiptir.