Google’ın yayınladığı yeni algoritmalar ile birlikte önemi biraz daha artan tanıtım yazıları, diğer yandan da çoğu siteyi manuel spama sokmayı başardı. İyi planlanmamış ve çok sık verilen kalitesiz tanıtım yazıları sitelere zarar verirken, belirli bir planda işleyenler ise büyük faydalar sağlamayı başarmıştır. Bir siteye tanıtım yazısı verirken neler yaparsak, o yazıdan alacağımız verim maksimum değere gelir?

Öncelikle her yazımızda belirttiğimiz üzere doğallığı ön plana çıkarmanın ilk amacımız olduğunu belirtmek lazım. Alacağınız tanıtım yazılarında olabildiğince doğal olmaya çalışmalıyız. Sağlık sitesine flash oyun tanıtım yazısı koymanın bu doğallıkla ilişkisini anlamanız yeterli olacaktır. Öncelikle yazımızın içeriğinden bahsetmekte fayda var. Tanıtım yazısı alırken iki farklı metodu kullanabilirsiniz. İlki direkt olarak sitenizi tanıtan bir makale ile oluşturulmuş tanıtım yazısıdır. Bu tanıtım yazısında başlıkta site adresinin olması büyük bir artı sağlayacaktır. Ayrıca yazı içinde de bir iki defa site urlsitext olarak geçirilmelidir. Peki bu tarz tanıtım yazısının bize ne gibi katkısı olabilir? Öncelikle SEO, Google’da üst sıralara gelmemizi sağlasa da aldığımız makalelerden farklı şekillerde de faydalanabiliriz. Yani, bu tanıtım yazısı metodu ile Google sıralamamız artarken, aynı zamanda tanınmışlık seviyemizi de arttırabiliriz.

Ülkemizde veya dünya çapında tanınmış markalar yeni bir kampanya düzenlediği zaman aynı anda onlarca hatta binlerce sitede o kampanya ile ilgili haber oluşturulmaktadır. Bu haberlerde ana siteye binlerce backlink gönderilmektedir. Sizin almış olduğunuz tanıtım yazısı da bu formata uygun hale gelmiş olacaktır. Fakat, bu şekilde yapacağınız tanıtım yazıları için otoriter bir site yani sağlam altyapısı olan bir site tercih etmeniz gerekmektedir.

Bir diğer makale içeriği de kategori veya konu ile ilgili bilgi içeren yazılardan oluşan tanıtım yazılarıdır. SEO yapılan site ile ilgili hiçbir bilginin yer almadığı ve direkt olarak konuyla ilgili yazılmış makalelerdir. Bu yazının altında “Kaynak:” şeklinde çalışma yaptığımız site belirtilebilir ve tabiki bunun dışında yükselmek istediğimiz kelimelerden de çıkış yapılabilir. Fakat olabildiğince az çıkış yapmaya çalışmamız ve alacağımız yazılarda farklı link kombinasyonları oluşturmamız fayda sağlayacaktır.