Eğer sizde bir web sitesine sahipseniz ya da online platform üzerinde yayın hayatına sürmeyi planladığınız bir siteye sahip olmak amacında iseniz, arama motoru sistemlerinde çok daha üst sıralarda yer almanız amacı ile mutlaka sitenizin temasını en iyi ve güzel bir şekilde belirlemeniz gerektiğini unutmayınız. Sitenizin tasarımında renk uyumunun oldukça iyi bir şekilde harman edilmesi ve genel itibari ile sade bir tema ile yola çıkmanız gerektiğini de biliniz. Eğer tema ve tasarım konusunda doğru tespitler yaparsanız, bu durum sizin çok daha fazla ilgi gören ve ziiyaretçi çeken bir portal olmanıza neden olacaktır.

Seo sıralamasında yerinizi belirleyecek faktörlerden bir diğeri de kullandığınız temanın hızının yüksek olması gerektiğidir. Bu sebeple siteniz için düşündüğünüz bir temayı ilk olarak hız testinden geçirmeli, demosunu kullanmalı ve böylece ne denli bir performans sağladığını bizzat görmelisiniz. Hepinizin bildiği gibi ziyaretçiler bir web sayfasına giriş yaptığınızda asla vakit kaybetmek istemez ve aradıklarınıza hemen ulaşmayı arzu ederler. İşte bu bağlamda tema hızının önemi oldukça büyük bir etken olmaktadır. Eğer bu konuda da hassasiyet gösterirseniz, kendi alanında en büyük sayfa olma yolunda da büyük bir adımı atmış olabilirsiniz.

Temanın seo değerine katkısı olduğu bir diğer durum ise tamamen Türkçe karakterlere tasarım içerisinde yer vermeniz gerektiğidir. Ülke bazında indekslenen siteniz de yabancı karaterlerin olması ilgi ve değeri olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Bu sebeple her kategori ya da bölümünüzün adına Türkçe karakter kullanarak belirlemeniz de son derece önemlidir. Eğer sizde dört dörtlük bir tema ile yayın hayatında yer almak ve arama sistemlerinde popüler olmak amacında iseniz, bahsettiğimiz bu temel kriterlere özen göstermeyi asla ihmal etmeyiniz. Bunları yapmayı başarırsanız sitenizin meyvelerini çok kısa sürede toplayacağınızı ve her geçen gün binlerce kişinin sayfanızı ziyaret ettiğinizi görebileceksiniz. Profesyonel bir seo teması için sizde hemen bizi tercih edebilir ve böylece içinizin rahat edeceği hazır wordpress uzantılı temalara erişim sağlayabilirsiniz.