Birçok webmaster forumunda backlink paketleri bulunmakta. Bu paketlerin sitenize yararından çok zararı dokunacaktır. Google tarafından bu paketleri alan ve anlaşılan kişiler spam’a düşmektedir. Sebebi paylaşım yapılan sitelerin hepsinin link çöplüğüne dönmüş olması, bir anda çok fazla sayıda link çıkışı yapılması gibi faktörlerdir.

Biliyorsunuz ki düzensiz ve kalitesiz link çıkışı yapmak çok tehlikeli ve kötü sonuçlara sebep olabiliyor. Toplu alda backlink alıp yararını gören çok az kişi bulunmakta. Bu tarz paket satan kişilerin işlemleri program ile yapması sonucu aynı anda birden fazla yere link çıkışınız sağlanıyor. Google bunu fark ettiği zaman büyük sıkıntılara sebep olabilmekte.

Bu tarz paketleri kullanmak yerine kendiniz doğal yöntemler ile backlink sağlamanız çok daha iyi olacaktır. Oluşturulan backlink sayısının hiç bir önemi yoktur. Örnek vermek gerekirse link çöplüğüne dönmüş bir sitenden 10 link almaktansa, sağlam link çıkışı az olan bir siteden 1 tane backlink almak sizin çok daha fazla yararınıza olacaktır.

Google son getiri güncelleme ile artık çok daha akıllı ve bilinçli hareket ederek en ufak bir sorununu yakaladığı siteye büyük cezalar kesebiliyor. Çoğu seo danışmanı, backlink = seo olarak düşünse de backlink alımında dikkat edilmesi gerek oldukça fazla madde bulunmakta. SEO’nun sadece bir yöntemi backlink kazanmaktadır.

Toplu backlink paketinden yararlanan çoğu kişinin sitesi belirli bir süre sonra spam’a, filitreye takılarak cezalar almaktadır. Çoğu webmaster’in bildiği gibi bu tür cezalardan kurtulmanın yolu çok zor ve zahmetli bir iştir. Bu yüzden webmaster sitelerinde satışı olan toplu backlink konularından kesinlike uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Google toplu backlink girişi yapan kişileri tespit edip kötü cezalar uygulamakta. Emek vererek hazırladığınız sitelerinizin sağlığı için bu tarz konulardan uzak durarak toplu backlink alımı kesinlikle yapmamalısınız.

Backlink sağlamanın birçok yöntemi bulunmaktadır, fakat kaliteli ve sağlam bir backlink yapısı oluşturmak için kesinlike kendi link yapınızı oluşturarak düzenli ve özgün bir link çıkışı yapmalısınız. Bu size kaliteli ve sağlıklı bir backlink kazandırmış olacaktır.