Paravan bloglar’da oluşturduğunuz içeriklerde ana sitenizdeki içerikler kadar kaliteli ve özenle hazırlanmış olmalıdır. Birden 10 tane paravan blog’da sitenize link çıkışı yaparak sitenize zarar vermeyin. Her web sitesi sahibinin isteği google’de güzel ve sağlam bir yerde olmaktır. Bu her ne kadar zor görünse de istekli ve azimli bir çalışma sonu yapılmayacak bir işlem değildir. Bu makalemizde google sıralamanızı etkileyecek 5 önemli faktörü alt başlıklar altında açılayacağız.

1- ) Özgün Olun Herkesin Paylaştığını Değil Kendi İçeriğinizi Üretin.

Google’ın en önemsediği ve istediği şey özgünlük. Bir konunun 100 kişi tarafından paylaşılması ve kalitesiz olması google’ın gözünde büyük bir eksidir. Sektörünüz ile alakalı siteleri mutlaka takip edin. Kendinize gerçekten size rakip olduğunuz 4 site belirleyerek bu siteleri analiz edin. Nasıl içerik girişi yapmış neler yazmış kontrol edin. Bu sitelerin paylaştığının aksine rakip sitelerde bulunmayan içerikleri bularak düzenli ve özgün bir şekilde sitenizde paylaşın. Bu analizi doğru yaptıysanız sitenizdeki artışı göreceksiniz.

2 -) Kopya ve Spam İçerikten Kaçının.

Web siteniz’de kesinlikle kopya içerik olmasın. Google robotları bu içerikleri anlar ve ilk paylaşan siteyi önemseyerek o sitenin değerini artırır. Bunu şöyle düşüne bilirsiniz, farklı siteden aldığınız içeriği kendi sitenizde paylaştığınız takdirde google bunu altıntı yaptığınızı düşünerek ilk paylaşan sitenin değerini yükseltmektedir. İçeriklerinizi mutlaka %100 özgün ve anahtar kelimelerinizi düzgün bir şekilde geçirerek yazın.

3-) Sosyal Medya’yı Mutlaka Kullanın.

Google son güncellemesinden sonra sosyal medya’nın yeri oldukça önemli bir hale gelmiştir. Sosyal medya’da paylaşılan ve tartışılan her içerik google gözünde değerli bir içerik olarak gözükmektedir. Yazmış olduğunuz içeriği mutlaka sosyal medya hesaplarında paylaşılarak yoruma açık olmalıdır. Her yorum google gözünde farklı bir değer, önem içermektedir. Soysal medyanın düzgün ve kaliteli bir şekilde kullanılması seo’da büyük bir önem içermektedir.

4-) Sitenizin Link Yapısını Doğru Seçin.

Sitenizdeki konuların link yapısı iç seo için çok önemlidir. Google botları bu link yapısına göre arama sonuçlarında yer almanızı sağlayacak ve kalitenize göre size yer belirleyecektir. Link yapısını işin kalbi olarak görebilirsiniz. Mantıklı ve düzgün bir link yapısı seçerek google botlarını sitenizi sevdirmelisiniz.

5-) Paravan Blog Oluşturun.

Sektörünüz veya siteniz ile alakalı paravan siteler oluşturun. Bunun sayısı tamamı ile size kalmıştır. Bu oluşturduğunuz paravan bloglardan özgün ve kaliteli içerikler yazarak ister konu içeriğinize isterseniz ana sayfanıza link çıkışı yaparak sitenizi backlink ihtiyacını karşılayın. Fakat bunu yaparken spam’dan kaçının. Az ve öz olarak kullanın.